Українське весілля

Українське весілля – одна з найбільш символічних урочистостей української культури. Це пишна народна драма, пронизана піснями, примовками і приспівками, яка несе у собі ряд старовинних звичаїв та традицій.

Якщо ви - наречені, які щиро захоплюються народними традиціями? Ваші друзі поділяють таке захоплення і радо долучаються до традиційного весільного обряду? Тож місце для українського весілля також є - це етнографічна садиба «Козацька родина»!

З цієї миті розпочнеться щедра весільна гостина, яка запам’ятається гостям не лише смачними стравами та п’янкими напоями, серед яких будуть традиційні меди і  весільна «варена» горілка, але перш за все народними  обрядами та звичаями, через які два роди з’єднуються в один.

Весілля раніше не гуляли, його грали, і у цій грі кожен гість мав свою власну роль, відповідно до свого весільного чину: боярина, дружки, світилки, свата чи свахи, весільного старости чи підстарости, музики і навіть гостя - запорожця. Весільні символи та атрибути -  свічки, коровай, гільце, рушники, ліричні та жартівливі пісні, якими супроводжувалися  всі дійства - від прикрашання молодої до подачі окремих страв,  запальні танці «до упаду», змагання на вияв дівочої ніжності та парубочої мужності, сердечність батьківського благословення, створювали особливу святкову атмосферу. На декілька днів, що стануть згодом неповторною  миттю їх життя, звичайні хлопець та дівчина ставали «князем» та «княгинею», щоб з благословення усіх своїх рідних та близьких, що йшли на весілля з хлібом, щирими словами та подарунками, створити власне князівство - родину.

Сучасне весілля, більше схоже на розважальне шоу, ніж на обрядове дійство, не задовольняє смаки тих молодих, яким хочеться «справжнього» весілля. Саме для таких вибагливих пар та їх родин ми пропонуємо весілля в етностилі - від  автентичного, відповідно до певного регіону, до стилізованого, за нащим сценарієм чи сценарієм молодят. За бажанням замовників в одній із хат «Українського села» можна проводити і передвесільні дійства та обряди - прикрашання гільця дружками, благословення молодих батьками перед вінчанням. Прикрашання посаду молодим, ритуали поєднання двох родів в один, молодецькі змагання та дівочі забави, обряди вшанування батьків молодих, прощання нареченої з дівоцтвом, весільне обдаровування гостей короваєм - ці та багато інших дійств, до яких залучаються учасники гостини, надовго запам’ятаються усім. А ще додайте сюди враження від справжньої української кухні, веселих музик, танців, забав та спільного співу!

Розваги для гостей

Молодята! Плануючи своє весілля в садибі «Козацька родина» ви маєте можливість бути унікальними та створити своєрідну програму для своїх гостей. Що ми зазвичай спостерігаємо у день весілля: всі гості їдуть до РАГСу, потім витрачається час на поїздку до церкви, потім знов час – на транспортування до садиби. Фотосесія молодих! Чим в цей час зайняти гостей – проблема батьків або самих гостей. 

Весілля в садибі «Козацька родина» - це незабутній день на одному місці: виїзна церемонія, вінчання у храмібанкет у садибі, і безперечно розважальне дозвілля під час весільного сценарію.

Пропонуємо скористатися нашими пропозиціями:

1.   Етнографічний музей (хата) – корисна програма для гостей та рідних. Вдала пропозиція для уваги гостям між банкетними столами або на час фотосесії молодят. В такій етно-подорожі по садибі та хаті відбувається своєрідне знайомство обох родин, адже на весілля збираються рідні з усіх країв. Особливу подяку після екскурсії ви почуєте від найстарших родичів, адже вони таким чином поринуть у свою молодість, згадуючи побут та життя свої предків.

2.   Майстер-класи з народних ремесел. Здавна з весіллям пов’язано безліч старовинних звичаїв та обрядів. Тож пропонуємо вам для своїх гостей зробити подарунок, а вони в свою чергу подарунок приготують вам. Весілля – це радість, це нове життя. Вірити в обряди? Ні! А як же тоді кидання букету нареченої – і той хто схопить незабаром буде грати своє весілля! Отож. На майстер-класі з ляльки-мотанки, кожна жінка своїми руками створить весільну ляльку-оберіг або ляльку-годувальницю – як символ народження дитинки у новій родині, на майстер-класі з гончарства уся родина по-черзі може долучитися до ліпки оберегу родини, хати,тощо.

3.   Для дітей, які присутні на весільному святі, можна організувати окрему дитячу розважальну программу- козацькі розваги або дитячі майстерки.